רשימת הכנות שכדאי להכין לבית חכם עתידי

כיום כל מי שבונה או משפץ בית חושב להתקין מערכת בית חכם, מערכת כזו היא מערכת שכבר נכנסת כסטנדרט בבניה החדשה. אך בסופו של דבר, לא כולם מתקינים מערכת בית חכם עוד בשלב הזה. עם מוצרי הבית החכם שקיימים היום ניתן להתקין מערכת כזו בכל עת ובקצב אשר אנו חפצים בו, מערכות כאלו מותקנות כיום ללא צורך בהכנת תשתית מיוחדת, אך מומלץ אם כבר אתם בשלב הנחת תשתיות החשמל, להקל על הפריסה העתידית. הכנו לכם רשימה קצרה אשר תסייע לכם להכין את ביתכם למערכת בית חכם

1. בכל נקודות החשמל, בין אם זה מפסקי תאורה, שקעים או מפסקי תריס, כדאי להתקין קופסאו עומק (קופסאות חשמל עמוקות מהרגיל עומק 7 סמ במקום 5 סטנדרט – בדרך כלל בצבע ירוק)

2. לנקודות תאורה, כדאי למשוך קו אפס נוסף שישמש מודולים אשר לא עובדים ללא קו אפס או כאלו שתומכים בואטטים גבוהים (גם אם יש לך תאורת לד, מומלץ להתקין מודולים שיכולים לסחוב אמפר וואטים גבוהים)

3. להכין מקום עתידי למפסק וירטואלי ליד היציאה מהבית ומומלץ גם ליד המיטה, במקומות אלו ניתן לשים פלסטיק דמה. בעתיד תוכל להחליף למפסקים אשר ישמשו אותך ככפתור יציאה מהבית, יסגור לך את כל מה שצריך, וכן כפתור לילה טוב, שיכבה ויסגור את מה שנדרש.

אכן כך, הרשימה מאוד קצרה מאחר ומוצרי הבית החכם הקיימים כיום בשוק מבוססי טכנולוגיות האינטרנט של הדברים IOT מאפשרים התקנה קלה ונוחה למערכת תוך מס’ שעות בודדות.
בנוסף הפיכת כמה שיותר התקנים לחכמים מגדילים את מס’ האופציות לאוטומציות, תרחישים ותזמונים חכמים.

 

45 Reviews

Comments are closed.